If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak dlouhá bude životnost PlayStation 4?

I Microsoft promluvil o další podpoře Xboxu 360.

Životní cyklus současné generace konzolí byl abnormálně dlouhý a mnozí se proto ptají, jestli to bude stejné i s nadcházejícími konzolemi, nebo jestli budou nahrazeny novou verzí rychleji. V našich poměrech je tato otázka o to důležitější, jelikož nextgen bude pro řadu skalních PCčkářů jejich vůbec první konzolí a rádi by proto věděli, jak dlouho jim vlastně vydrží.

Ačkoli je obtížné slibovat něco na tak dlouho dopředu, architekt PlayStation 4 Mark Cerny to adresoval v rozhovoru pro britský magazín OPM: "Myslím, že cyklus PS4 bude zhruba obdobný jako u PS3."

To znamená, že PlayStation 4 by vám měla dobře sloužit minimálně 7 let, čili od letošního podzimu nejméně do roku 2020. Cerny ještě v této souvislosti vyzdvihl, že PS4 je tou nejvýkonnější konzolí, co byla kdy vytvořena, a že se poučili z řady věcí během éry PS3.

Jak to vidí Microsoft s životností Xbox One, to zatím netušíme, ale tento týden se znovu vyjádřil na konto pokračující podpory Xboxu 360.

"Minulý přechod z prvního Xboxu na Xbox 360 byl velmi rychlý. Ale tentokrát uvidíte, že zůstaneme odhodláni podporovat Xbox 360 ještě po dobu několika dalších let," řekl korporátní viceprezident Phil Spencer pro OXM UK.

Uznal, že na Xboxu 360 se už trochu projevuje zestárnutí, že byl navržen v jiné éře, avšak v mnoha ohledech jde podle něj stále o skvělou platformu, zejména co se týče ceny a katalogu obsahu: "Nemám po ruce statistiky, ale vsadil bych se, že se jedná o největší knihovnu, co byla kdy pro herní platformu vytvořena."

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments