Skip to main content

Jak moc je L.A. Noire autentické?

Posuzuje ji bývalý detektiv LAPD.

Vývojáři se často chlubí tím, jak jsou jejich hry realistické, autentické a věrné. Málokdy ale máme možnost poslechnout si názor odborníka na danou hru. Většinou tedy nezbývá nic jiného, než autorům her věřit.

V případě L.A. Noire si ale odborníka poslechnout můžeme - hra se snaží být autentickou dobovou detektivkou z Los Angeles. Nakolik ale její mechniky odpovídají realitě a nakolik byly přizpůsobeny kvůli hratelnosti? G4 si pozvali před kameru Skipa Bauchmana, bývalého detektiva z Los Angeles Police Department.

Bauchman pracoval v LAPD jako detektiv od roku 1977 až do roku 2009 a to v oddělení krádeží a vražd. Jako zasloužilý veterán se tedy mohl odborně vyjádřit k L.A. Noire. Co hra dělá dobře a co je naopak úplně mimo?

“Otisky prstů jsou zásadní. Pokud vezmete nějakou věc bez rukavic, zanecháte na ní otisky. Když jste pak u soudu a prezentujete své důkazy, musíte dokázat, že otisky podezřelého na zbrani jsou. Pokud tam bude hromada otisků od různých lidí, opře se do toho obhajoba s tím, že podezřelých může být několik, ne jen jeden,” řekl o manipulování s důkazy ve hře Bauchman.

Nepříliš realistické jsou prý také varovné výstřely. “Když jste policejní důstojník v Los Angeles, musíte každý výstřel odůvodnit okolnostmi a my varovným výstřelům jednoduše nevěříme.”

Na dotaz, zda by bylo reálné si zastavit jako policejní detektiv jakékoliv auto na ulici a zabrat si ho v zájmu vyšetřování odpověděl Bauchman s úsměvem “Hodně štěstí.” Policie na to prý má ve stavu nouze právo, ale údajně se to zřejmě dělo jen kdysi a dnes to vidíme jen ve filmech.

Realita je úplně jinde i během služební jízdy v autě. Pokud prý jedete na vyšetřování, výslech či cokoliv jiného a cestou autem něco škrábnete či robijete (např. lavičku/popelnici...), musíte okamžitě zastavit a udělat zápis. Takto bezohledný policista se ale velmi rychle dostane do problémů. Něco jiného je to prý při honičkách - pokud se jedná o skutečnou honičku v autech a je naprosto očividné, že došlo k nějaké nehodě, tak se to počítá jenom do zápisu o honičce.

Na další zajímavosti a porovnání L.A. Noire s realitou se můžete podívat v tomto videu:

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

Read this next