Skip to main content

Jak se vyráběl falešný ovladač Nintendo NX?

Autoři si s ním dali hodně práce.

Je až neuvěřitelné, co z toho postupně vyklubalo. Nejprve to byl nákres pro americký patentový úřad a pak obrázek něčeho s podobným futuristickým tvaru (později se ukázalo, že šlo jen o momentku ze starého Unreal tech-dema). Jenže když se ve středu na Redditu objevily nové údajné fotky Nintendo NX ovladače, mnozí se nechali zviklat a uvěřili jim, protože působil velmi profesionálně.

Watch on YouTube

Jak se dnes ukázalo po doznání, bylo to také podvrh. Autoři, skandinávští designéři David Im a Frank Sandqvist, navíc natočili zajímavé dokumentární video, jak pečlivě vše narafičili, aby dokázali nachytat co nejvíce lidí, viz třeba 200-stránkové fórum na NeoGAFu :) Vytvořili si nejdříve 3D model v grafickém programu, ten vytiskli na 3D tiskárně a pak celou výrobu doladili profesionální technikou, aby o výsledku nikdo nepochyboval.

"Omlouváme se, pokud jsme v některých lidech vzbudili naděje, ale bylo patrné, že většina lidí je proti tomuto neergonomickému designu. Ukázalo se, že je velmi nepohodlný pro držení v ruce, nicméně nyní na něj aspoň můžeme definitivně zapomenout," komentovali to autoři podvrhu. Nyní prý nezbývá než doufat, s čím se vytasí Nintendo, která zatím celou kauzu nijak nekomentovalo a patrně se jen někde v zákulisí všemu směje.

Read this next