If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

John Carmack má vizi pro další Quake

Styl spíš jako v jedničce.

John Carmack, šéf id Software, se rozpovídal o tom, jak by to mohlo vypadat se sérií Quake v budoucnosti.

Ačkoliv přiznal, že na dalším dílu Quaka zatím nepracují, ve společnosti je podle něj velmi "silná frakce" lidí, kteří by velice rádi další díl série vytvořili. A možná bychom se mohli vrátit zase ke kořenům - k jedničce. "Ačkoliv na ničem opravdu neděláme, mluvili jsme o tom, že by další Quake mohl být ve stylu toho bizarního, Cthulhu prostředí z jedničky. Že bychom se vrátili k tomuhle směru."

Řekl, že tento směr v sérii by byl zajímavější, než pokračovat ve stylu Strogg po Quake 4. "Je u nás spousta lidí, kteří by se do toho rádi pustili. Sice by taková hra připomínala jedničku, ale pořád by mohla využívat možnosti dnešní doby."

Quake vznikl pro PC v roce 1996. V roli vojáka jste v ní cestovali různými alternativními dimenzemi, abyste zabránili invazi mimozemšťanů. Rok poté vyšel Quake 2, ve kterém už byla představena mimozemská planeta Stroggos. Ve Quake 4 z roku 2005 se v příběhu pokračovalo.

Ředitel id Software, Todd Hollenshead, také tvrdí, že na sérii Quake jen tak nezapomenou. "V naší firmě jsme všichni velkými fanoušky té série."

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments