If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

John Romero už nedělá MMO

Někdejší designér DOOMa má jiné ambice.

Člověk už si připadá skoro zlomyslně, kdykoliv píše o někdejším spoluzakladateli id Software a později Ion Storm, dnes vyhaslé vývojářské hvězdě Johnu Romerovi. Znovu a znovu se Romero snaží vrátit do světa her a vždycky mu to nějak nevyjde - třeba jako s jeho poslední firmou Slipgate Ironworks.

Romero, bývalý designér DOOMa nebo Quakea a později propagátor závodních vozů Ferrari, pomáhal Slipgate založit před pěti lety a ještě vloni na jaře hledal programátory pro Unreal Engine 3, který měl pohánět novou MMORPG právě od Slipgate. Teď se ale ukazuje, že Romero z firmy koncem loňského roku odešel.

Jeho MMO se navíc v průběhu roku nějak změnilo a zmutovalo, takže místo prvotřídní áčkové střílečky se špičkovou grafikou z něj nakonec bude jenom obyčejná browserová hra. Nic bližšího o samotné hře zatím není známé, podle spoluvydavatele Gazillion Entertainment na výslednou podobu titulu ale Romero žádný vliv nemá.

A co bude s Romerem? V zákulisí se šušká, že společně se svým obchodním partnerem Tomem Hallem vycítil potenciál na poli casual her pro sociální sítě a společně už prý tvrdě pracují na nové hře jménem Loot Drop. A my bychom přitom všichni tolik stáli o další Daikatanu...

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
PC
About the Author

Levis

Contributor

Comments