Skip to main content

UbiSoft přispěje 12 milionů korun na Notre Dame a dává Assassins Creed Unity zdarma

+ mod s katedrálou do Civilizace 6.

Zatímco celý svět truchlil při živém přenosu z požáru a jednotlivci či korporace se následně snaží zviditelnit přispěním na rekonstrukci, ačkoli je předtím chátrající stavba nezajímala, hráči mají lepší zábavu.

Zaobírají se tím, jak si slavnou katedrálu v původní, nepoškozené podobě užít ve hrách.

Jeden modder takto učinil krok, který se dal víceméně očekávat, ale nikoho nenapadl dříve.

Vzal již hotový model Notre Dame z Civilization 5 od Firaxisu a vytvořil z něj neoficiální modifikaci pro poslední díl Civilization 6 (Xzone.cz). V něm lze nyní díky modu postavit katedrálu jako jeden z divů světa, po splnění obvyklých podmínek.

Stahujte ze Steam Workshopu zde. Také byly upraveny přínosy tohoto divu světa pro domovské město a okolí.

Kdo by klidně mohl při obnově Notre Dame pomoci, ale nikam se v úvodních hodinách vehementně necpal, je UbiSoft. Budovu totiž měl obsaženou ve starším dílu Assassins Creed Unity (Xzone.cz) z Paříže.

UPDATE 16:00 - pár hodin po publikování našeho původního článku tento francouzský výrobce oznámil, že přispěje částkou 500 tisíc eur, přes 12 milionu českých korun, na obnovu a rekonstrukci Notre Dame. Krom toho odteď dává na dobu jednoho týdne zdarma ke stažení pro kohokoli PC verzi Assassins Creed Unity, abyste si tam mohli původní katedrálu aspoň virtuálně projít. Stahujte odsud. Kdo si plnou hru stihne stáhnout do 25. dubna, zůstane mu v knihovně uPlay navždy. Krásné gesto, že?

Na jejím detailním zpracování do hry, kde si ji můžete projít uvnitř i zvenku, pracovala designérka levelů Caroline Miousse dva roky téměř na plný úvazek.

Použila mnoho fotek, aby byla architektura přenesena do Unity s největší možnou přesností, i spolupracovala s grafiky textur, aby seděla vyloženě každá cihla.

Watch on YouTube

Jinak možná nevíte, že již od roku 2015 existuje kompletní digitální replika Notre Dame, kterou jeden historik připravil za pomoci laseru.

Read this next