If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Killzone 3 a Bulletstorm dobře na odbyt

Ta druhá těží z reportáže na FOXu.

Poté, co Killzone 3 zabodovala v recenzích, sklízí úspěch i v obchodech - neznámý web Simple Hacks píše, že Killzone 3 má být zatím nejprodávanější hrou letošního roku (a co Dead Space 2?), když jen za první týden se prý celosvětově prodalo přes pět set tisíc kusů. Více jak polovina těchto kusů se prodala v Americe a drtivá většina druhé poloviny v Evropě.

Zhruba 10% z onoho půl milionu kusů bylo bundlováno společně s PlayStationem 3, tudíž lze očekávat i menší vzrůst prodejů PlayStation 3 v daném týdnu. Killzone 3 má tedy našlápnuto velmi dobře a je pravděpodobné, že by za nedlouho mohla překonat i předchozí díl, kterého se doposud prodalo přes dva a půl milionu kusů.

Vůbec špatně na tom není ani konkurenční FPS Bulletstorm. Podle odhadů má mít zatím na kontě čtyři sta tisíc kusů, na všech třech platformách dohromady. Mike Capps z Epicu věří, že prodejům Bulletstormu do značné míry pomohla televizní stanice FOX, která na hru nadávno zaútočila. I negativní reklama je reklama: "Hře, která je takhle přestřelená, asi pomohli prodat víc kusů, než kolik přesvědčili lidí, že je jejich reportáž pravdivá," dodal Capps.

"Uvést na trh novou značku je skutečně obtížné. Četl jsem, že nových značek prodá přes milion kusů jen jedno procento. Pokud neprodáte milion kusů, v podstatě ztratíte peníze. Pevně věřím, že Bulletstormu prodáme přes milion," řekl Mike Capps, prezident Epic Games pro Industry Gamers.

V aktuálním britském žebříčku za minulý týden Killzone 3 kleslo na pátou příčku, zatímco Bulletstorm se udržel na čtyřce. Oficiální čísla o prodejnosti obou her zatím nejsou k dispozici.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Bulletstorm

PS3, Xbox 360, PC

Killzone 3

PS3

Related topics
About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments