Skip to main content

Kinectí hra od tvůrce Psychonauts

Dohodl se s Warner Bros.

Vývojář Tim Schafer se opakovaně vyjádřil, že by rád udělal druhý díl Psychonauts. Jelikož mu na ně nikdo z vydavatelů nedá peníze, "musí" se živit jinými, menšími projekty. Po vydařené puzzle hře Stacking (připravujeme recenzi) se dnes dohodl s Warner Bros. na vytvoření hry s dlouhým názvem Sesame Street: Once Upon a Monster. Vyjít má na podzim.

Je tady však několik ale. Zaprvé - bude jen pro Kinect. Zadruhé - jde o dětskou hru, ve které budou děti společně se svými rodiči aktivně tancovat, skákat nebo létat. Má jít o vskutku "originální interaktivní zážitek", v němž známé postavičky prozkoumávají živoucí knihu příběhů, nalézají nová přátelství, řeší problémy a získávají životní zkušenosti.

Sesame Street je v USA populární televizní pořad pro děti, který trochu připomíná naše Jů a hele. Svým humorem prý Tima Schafera i ostatní vývojáře z Double Fine Productions ovlivnil, když byli dětmi. Proto totální odklon od heavymetalového Brutal Legend, který byl vhodný pro kohokoli jen ne pro děti. Slavnou osobnost láká i možnost pracovat na titulu od začátku navrženém pro Kinect, který není pouhým portem.

Read this next