Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Prodeje bundlů Kinectu vs. PS Move 5:1

V únoru ztratili všichni, ale Kinect jede.

Z posledních čísel prodejnosti NPD vyplývá, že hardwarové bundly pohybového ovladače Kinect se v únoru prodávaly pětkrát lépe než bundly konkurenčního PlayStation Move. Oznámili to analytici z Wedbush Morgan v čele s Michaelem Pachterem.

Ačkoliv samotné konzole PlayStation 3 se prodalo okolo 400 tisíc, tedy jen o 130 tisíc méně než Xboxu 360, bundly s ovladačem PlayStation Move šly na odbyt podstatně méně než ty xboxové. Což je pro Microsoft další vítězství poté, co se mu podařilo prodat již fantastických deset milionů Kinectů.

V meziročním srovnání nicméně prodeje Sony vzrostly o 12%, konzole Wii šla na odbyt o 14% lépe a konzole Xbox 360 pak vylétla o celých 27% nahoru.

Naopak prodejní čísla individuálních prodejců softwaru jsou v meziročním srovnání horší, a jediný, kdo si polepšil, je firma Majesco. Její výnosy vzrostly téměř trojnásobně díky titulu Zumba Fitness.

EA si v únoru vedlo o 26% hůř, více než třicetiprocentní propad pak zaznamenali THQ, Take-Two a Nintendo. Nejde však o nikterak zásadní čísla, protože únor v herním byznysu ještě stále patří k méně frekventovaným měsícům. Teprve statistiky z klíčového jarního období ukážou, jak se vydavatelům daří ve skutečnosti.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
About the Author

Levis

Contributor

Comments