Skip to main content

Metal Gear Solid 5 na E3 nebude

A chystají tvůrci Red Faction novou FPS?

Hideo Kojima definitivně vyvrátil možnost, že by na veletrhu E3 nebo v nadcházejících dnech byl představen Metal Gear Solid 5. Stejně tak se nechystá ani remake čtvrtého dílu pro novou konzoli NGP.

O obou těchto možnostech fanoušci vášnivě diskutovali od té chvíle, co Kojima přislíbil "nějaká překvapení" na E3. Kromě toho tajemného projektu na NGP bude na veletrhu skoro určitě Metal Gear Solid: Rising a Metal Gear Solid 3DS. Nadále přežívá naděje na PS3 verzi MGS: Peace Walker nebo Zone of the Enders 3.

Narozdíl od dvou předchozích let se Hideo Kojima také neobjeví na tiskové konferenci Microsoftu. Přesto alespoň jedna dobrá zpráva: k nadcházejícímu 25. výročí série Metal Gear, které se bude slavit v roce 2012, prý firma chystá "něco velkého".

Když už jsme u těch nových her, vývojáři z Volition v rozhovoru s Videogamerem anoncovali plány na jakési nové herní značky. Podle lead designéra Red Faction: Armagedddonu, Davida Abzuga, už se na nich pracuje, jen samozřejmě nelze prozradit jejich názvy.

Volition má v každém pádě rozdělaný projekt inSane, což je horor vznikající ve spolupráci s režisérem Guillermem del Torem na rok 2013. Vývojáři však nevylučují, že by se svými příštími značkami mohli vrátit k žánru FPS, od kterého se odklonili s předělávkou série Red Faction na third-person akce.

Read this next