Skip to main content

Kolik bude Sony stát hacknutí PSN?

Mluví se o téměř 3 miliardách korun!

Hacknutí Playstation Network není žádná levná legrace. Podle všeho by tahle lapálie mohla v tomto roce stát Sony až 106 milionů liber, což je v přepočtu téměř 3 miliardy českých korun.

Tento odhad pochází přímo od Sony, které upravuje pro své investory předpokládané výdělky na tento fiskální rok končící 31. březnem 2012. Aby toho nebylo málo, pod špatným rokem se podepíšou také zemětřesení a tsunami v Japonsku. "Dopad zemětřesení a tsunami v Japonsku na příjmech může být okolo 17 miliard yenů pro fiskální rok končící 31. březnem 2011. Dalších 150 miliard yenů bude dopad na fiskální rok končící 31. březnem 2012." To je celkem neuvěřitelné číslo v přepočtu na české koruny - za oba fiskální roky propad v příjmech o 35,4 miliard korun.

Kromě toho se začíná mluvit o tom, že mohla být hacknuta další služba Sony. Na jednom ze serverů Sony totiž podle všeho běží takzvaná phishing site, která se snaží nelegálním způsobem dostat z lidí důvěrné informace. Jde o oficiální thajskou stránku Sony. Ještě nedávno šlo zadat adresu hdworld.sony.co.th, kde byla stránka, která se snažila prodat italským zákazníkům kreditní karty.

Read this next