If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kolik údajně brali plat propuštění šéfové THQ?

Známý vydavatel toho prý pokazil dost.

Nedávný krok THQ se skoncováním s dětskými hrami v této firmě vyvolal již druhou vlnu propouštění v krátkém časovém rozmezí. Výpověď měly dostat řádově desítky lidí z administrativy a vydavatelství, kteří měli na starosti právě hry pro ty nejmenší. Samotných vývojářů v pětici interních studií se to ale dotknout vůbec nemělo.

Jeden z těchto propuštěných zaměstnanců neudržel nervy na uzdě a rozeslal do médií drsný otevřený dopis, ve kterém kritizuje poměry v THQ, mizerné vedení, špatná rozhodnutí z minulosti a odhaluje údajnou výši platů ve společnosti.

Podle něj si šéf THQ Brian Farrell v roce 2011 vydělal 1,3 milionu amerických dolarů, tedy v přepočtu 24 milionu českých korun, což dělá solidní 2 miliony Kč měsíčně a nezáleží na tom, že to nejspíš bude nezdaněná částka. Viceprezident dětské divize Martin Good si přišel na 1,2 milionu dolarů, šéf globálního vydavatelství Ian Curran na něco přes milion dolarů a finanční ředitel Paul Pucino "jen" na 674 tisíc dolarů ročně. Někteří z nich již byli zbaveni funkce, ale prý dostali zlatý padák související např. s náklady na přestěhování rodin s dětmi uprostřed školní docházky.

Autor onoho dopisu se opírá zejména do průšvihu s kreslícím tabletem uDraw, do jehož propagace se investovaly obrovské peníze, ale nevznikly pro něj téměř žádné hry. Vedení THQ prý promrhalo miliony dolarů licencováním dětských a rodinných značek, přestože ty již tou dobou byly na ústupu z domácích konzolí, ale nenapadlo je přesunout tyto hry na mobily, tablety či sociální sítě. Špatný managment dokládá poklesem hodnoty THQ z dávných 30 dolarů za akcii na nynějších 0,70 dolaru.

Česká TV reklama na uDraw od THQ

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Homefront

PS3, Xbox 360, PC

Awaiting cover image

uDraw

Nintendo Wii

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments