If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Konami znovu vydá své PS2 hry

V budgetové edici třeba MGS3: Snake Eater.

Firma Konami oznámila, že chystá znovu vydání vybraných PS2 her, které z výrobních pásů následně zamíří na trh v budgetových cenových relacích.

Mluví se přitom o titulech jako Suikoden Tactics, Zone of the Enders: The 2nd Runner, Metal Gear Solid 2: Substance a Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Za nimiž by měla posléze přispěchat série Silent Hill v podobě druhého, třetího a čtvrtého dílu.

Co je ale hodně zajímavé, každý titul bude vyroben jenom v předem určeném množství pro velkoobchody, s následnou distribucí k malým, nezávislým krámkům spíše než obchodním řetězcům. Byly naznačeny i konkrétní obrysy zmíněné nižší cenové relace, mezi 10 - 20 librami. Ale popravdě, při následném přepočtu mi 600 Kč za starší PS2 hit připadá docela dost.

Bude zajímavé sledovat, jestli se výše představené PS2 kousky vůbec dostanou na náš trh, nebo zdali je bude možné aspoň objednat standardní cestou ze zahraničních e-shopů, čili nakolik vlastně půjde o limitovanou herní řadu.

Kdo ví, co zatím je, jestli náhodou v Konami nehledají způsob, jak se trochu vzpamatovat z "otřesu", jaký jim přinesly výsledky hospodaření za poslední kvartál, končící měsícem červnem. Kde firma zaznamenala citelný propad na tržbách a ziscích. Z velké části za to může skutečnost, že v minulém roce vydala velký PS3 hit - Metal Gear Solid 4, jehož se dosud mělo prodat na 4,5 milionu kusů.

A je-li v závěru řeč o MGS4, v Konami se nechali slyšet, že prosby hráčů je rozhodně nenechávají chladnými a že se aktivně pracuje na implementaci Trofejí pro zmíněný PS3 klenot.

Tagged With

Comments