Skip to main content

Lechtivé We Dare je přístupné od 12 let

Prý u her nejde o kontext, nýbrž o obsah.

Bylo zřejmě jen otázkou času, než se někdo opře do lehce eroticky naladěné hry We Dare, která vyšla v pátek pro Wii. Menší kontroverzi způsobilo věkové doporučení hry, stanovené ratingovou organizací PEGI na 12+, čehož se okamžitě chytl britský bulvár a začal tvrdit, že We Dare propaguje orgie a lesbický sex dvanáctiletým dětem.

Ubisoft společně s PEGI obratem vysvětlili, proč má hra s erotickým podtextem rating pouze 12+. "We Dare je určena pro dospělé publikum a podle toho je nastavena i marketingová kampaň," řekl zástupce Ubisoftu webu Cubed3. Tím si Ubisoft lehce protiřečí, když hru s ratingem 12+ cílí pouze na dospělé.

Evropská ratingová organizace PEGI odpověděla témuž webu obsáhle a vysvětlila, že při hodnocení bere v potaz rozdílné kultury v rámci Evropy - v jedné zemi nemusí být přiměřené násilí příliš šokující, zatímco nadávky v téže zemi šokující mohou být. Především jde podle PEGI ale o samotnou herní náplň a činnosti ve hře: "PEGI při udělování ratingu nebere v potaz kontext, díváme se pouze na obsah hry," řekl zástupce PEGI.

PEGI tvrdí, že We Dare není ve skutečnosti ani zdaleka tak erotická, jak by se podle marketingové kampaně mohlo zdát - ve hře prý nevidíme skutečné plácání po zadku, hráč se nemusí skutečně svlékat a odhazovat oblečení, stačí prý odhodit například pouze klíče. Samotná PEGI prý vyšší věkový rating pro We Dare zvažovala, ale Video Standards Council (nezávislá organizace ověřující ratingy) toto zavrhla.

Prodloužená verze traileru na We Dare

Read this next