Skip to main content

Konzole Wii U až koncem příštího roku

Finální verzi spatříme později, než se čekalo.

Dosavadní vyjádření Nintenda o době příchodu nové konzole Wii U (dojmy z E3) byly mlhavé, pouze že se tak stane někdy v roce 2012. Někteří proto tajně doufali, že třeba v Japonsku by mohla být uvedena už na jaře příštího roku.

Avšak dnes Nintendo na své konferenci pro investory oznámilo zásadní novinku, že finální podobu konzole Wii U ukáže až na červnovém E3 2012. Z toho automaticky vyplývá, že se na trhu neobjeví dříve než na podzim příštího roku.

I takto by ale Wii U mělo mít minimálně roční náskok před spekulovaným nástupcem Xboxu 360 nebo před pokračovatelem PlayStation 3, pro nějž se už údajně začaly chystat první hry.

Vývojáři tím získali více času připravit lepší startovní hry nebo na marketing, aby to nedopadlo jako s 3DS, kvůli němuž Nintendo včera hlásilo ztráty a přiznalo, že špatně komunikovalo novinky oproti DS. Nicméně Satoru Iwata si hodně slibuje od předvánočních 3DS her, předělání jejich eShop s přidánými DLC nebo demy, stahováním na pozadí či webovým rozhraním pro přístup i z jiných zařízení.

Technologické video Wii U

Read this next