Skip to main content

Kopíruje EA tanky z Warhammer 40k do Command and Conquer?

Podobnost možná není čistě náhodná.

Určitě víte o tom, že EA ve spolupráci s německými vývojáři Phenomic připravují RTS strategii Command & Conquer: Tiberium Alliances. Bude hratelná v browseru, bude free-to-play a podle všeho v ní můžete ovládat jednotky, které jakoby někdo vzal ze 17 let staré deskové hry Warhammer 40k.

Prvně si toho všimli uživatelé diskuzního fóra Reddit. Jak se zdá, Forgotten Grinder Tank z C&C jakoby z oka vypadl Ork Bonecruncha, který Games Workshop vytvořil pro Warhammer 40k už v roce 1995. Ta podoba je více než zřejmá.

Není to všechno. Co například Forgotten Bombard Tank? Ten je naprosto nerozeznatelný od jednotky Baneblade také z roku 1995.

Zajímavé je, že Baneblade byl například jako jednotka použitý v RTS strategii Warhammer 40k: Dawn of War od THQ. Ta ovšem měla na použití jednotek z Warhammeru samozřejmě licenci.

Inspirování se v designech není nic nového a právě Warhammer byl inspirací pro spoustu společností. Mezi nimi i pro Blizzard, který se Warhammerem hodně inspiroval při vymýšlení jednotek do StarCraftu. U nich je ale zcela zřejmé, že jde o inspiraci, nikoliv o kompletní překreslení.

Read this next