Skip to main content

Krabicovky FIFA 18 ročně klesly o čtvrtinu

Podíl Switch jediné procento.

Neodvratný trend ukazují čerstvá data z Velké Británie o tamní prodejnosti za minulý týden podle Chart-Track.

Odbyt krabicovek FIFA 18 (Alza.cz) poklesl meziročně oproti FIFA 17 o celých 25 procent. Špatná zpráva pro kamenné a internetové obchody, kterým se tak u jedné z největších dojných krav podzimu ztenčily tržby.

Naopak EA moc znepokojeni být nemusí: neznamená to automaticky, že by o jejich nový fotbal klesal zájem, spíš jen čím dál více lidí volí digitální verzi. Její přesná čísla ovšem známa nejsou ani nebudou.

Watch on YouTube

Svou roli mohlo sehrát i to, že letos vyšla FIFA 18 v pátek, zatímco loni v úterý, takže tehdy měla více dnů na nahnání prodejů. Ačkoli ty v den vydání spíš ovlivňují dříve nasbírané předobjednávky, než že by stejně zákazníků mířilo do krámů i každý další den po uvedení, to se nekoná.

Největší podíl na tržbách krabicovek má PS4 verze, která tvoří 60 procent (nárůst z 53 procent před rokem). Pouhá tři procenta vygenerovaly verze pro X360, PS3 a Switch. Verze pro nový handheld Nintenda tedy zaujala jen jedno procento kupujících, což může přimět výrobce rvát si vlasy, když si dali tolik práce se speciálním enginem.

Zde je kompletní britská hitparáda za poslední zářijový týden, včetně podílu verzí u všech titulů:

Read this next