Skip to main content

Kvůli EA nebude ve Forza 4 Porsche

Chce EA Porsche jen pro svůj Shift?

EA, kteří mají exkluzivní licenci na značku Porsche ve videohrách, znemožnili vývojářům v Turn 10 použít do připravovaných závodů Forza 4 vozy právě této automobilky.

Vozy značky Porsche byly v předchozích Forza hrách přítomny díky tomu, že si je Turn 10 od EA licencovali. Licenci ale EA pro Forza 4 tentokrát neprodala.

"Ve Forza 3 jsme měli díky spolupráci s EA přes 35 různých modelů Porsche. Těšili jsme se, že do Forza 4 přidáme ještě víc modelů a hlavně jsme se těšili, že budou vozy Porsche v našem novém Autovista módu. Nakonec ale EA nenašli žádný způsob, jak by s námi spolupracovali i tentokrát," řekl šéf vývoje Forza 4, Dan Greenawalt, jak reportuje IGN.

Greenawalt řekl, že rozhodnutí EA respektuje a doufá, že se Porsche do značky Forza zase někdy vrátí. S EA dle jeho slov pravidelně spolupracovali v minulosti a doufá, že obě firmy zase budou moci najít společnou řeč.

"Forza měla dřív exkluzivní licenci na auta značky Ferrari, pro PC a Xbox. Nikdy jsme ale nechtěli znemožnit jiným závodním hrám mít Ferrari, protože to by jenom ublížilo celému závodnímu ekosystému," dodal Greenawalt.

Read this next