Skip to main content

L.A. Noire je v ČR vyprodané

Zájem překonal odhady obchodů.

Před vydáním mnozí tvrdili, že tahle hra u nás bude zabitá kvůli nutnosti umět perfektně anglicky a její existenci jen pro konzole. Ostatně to patřilo i mezi vaše nejčastější dotazy na recenzenta. Ale ukázalo se, že všichni se ve svých odhadech pletli a podcenili poptávku, vyburcovanou skvělými trailery a nadšenými recenzemi.

"První várka L.A. Noire byla vyprodaná u většiny obchodníků hned v první den. Například obchod na jednom z obchodně nejlukrativnějších míst v centru Prahy neměl xboxové verze už v 10 hodin ráno," řekl Eurogameru produktový manažer Chalid Himmat z Cenegy. Ta už musela u Take 2 provést doobjednávky více kusů.

A o kterou verzi L.A. Noire mají čeští hráči větší zájem? "Více frčí na PS3. Celková prodejnost je zatím podobná jako u Red Dead Redemption," dodal zástupce Cenegy. O eventuálním vzniku PC verze nemá žádné nové zprávy.

Troufneme si tipovat, že šance na ní po finančních výsledcích Take 2 klesly. Protože když se L.A. Noire ve světě tak daří na konzolích, Rockstar ani moc nepotřebuje dělat (z PS3 jakožto hlavní platformy navíc nepochybně velmi složitou) konverzi na PC, jako by "musel" pro zalepení díry v tržbách, pokud by hra na PS3/X360 neuspěla.

Mimochodem, k xboxovému L.A. Noire (na Xzone momentálně vyprodaném - bude opět skladem příští týden) dostanete 50% slevu na roční předplatné Xbox Live Gold a ušetříte tak 799 Kč.

Read this next