Skip to main content

L.A. Noire také pro PC?

Zatím nic oficiálního. Jaká je šance?

Není článku o L.A. Noire, k němuž by se neozvaly hlasy litující, že tato detektivní adventura od Rockstaru je oficiálně oznámena pouze pro PS3 a X360. Ale nemusí to platit navždy...

Fanstránka totiž minulý měsíc zaznamenala zajímavý výpis z databáze organizace ESRB, která uděluje věkové doporučení hrám v USA a Kanadě. U hry L.A. Noire vyjel údaj, že má existovat i pro PC. Po zjištění této skutečnosti herními servery bylo otamtud PC odstraněno a zůstaly jen konzole.

Z toho se zdá, že Rockstar zřejmě předal ESRB na zhodnocení (schválení) i verzi hry pro osobní počítače, kterou teoreticky může mít v plánu do budoucna - třeba pro případ, že by odbyt konzolovek propadl (přeci jen, adventurní žánr už dnes tolik nefrčí). A pracovník této ratingové organizace zase možná netušil, že PC verze ještě není ohlášena, když to nahazoval. Ale to jsou vše pouze spekulace.

Domácí distributor Cenega Czech, který s Rockstarem dlouhodobě spolupracuje a uvede L.A. Noire na náš trh (za sníženou cenu 1299 Kč, těch dříve inzerovaných 1199 kč byl omyl Xzone), o eventuálním zrodu PC verze nemá žádné oficiální ani neoficiální zprávy.

Připomeňme, že vloni bylo naznačováno vydání předešlé hry Red Dead Redemption pro PC zhruba půl roku po květnových konzolových verzích, přesto se tak nakonec dosud nestalo. Přisuzuje se to tomu, že Rockstaru se moc nechce PC verzí zabývat, když mu stačí obrovské příjmy z her pro PS3 a X360. Posledním jeho titulem pro počítače bylo Grand Theft Auto IV (a pak Episodes from Liberty City), které však vypadlo z žebříčků prodejnosti hned po prvním týdnu. Není známo, kolik procent z celkových 20 milionů prodaných kusů tvoří PC verze GTA IV.

Read this next