Skip to main content

LEGO Lord of the Rings oficiálně

Trailer potvrzuje, že zatím to bude bez Hobita.

Warner Bros dnes oficiálně potvrdili dlouho spekulovanou akční adventuru LEGO Lord of the Rings. Dle očekávání vyjde na podzim pro PC, 360, PS3 a také Wii, DS a 3DS.

Tisková zpráva a teaser trailer mluví jasně pouze o trilogii Pán prstenů, což potvrzuje domněnky, že dvojdílný příběh Hobita si autoři schovávají na podzim 2013 (kdy do kin vstoupí i druhý díl Jacksonova filmu Hobit). LEGO Lord of the Rings tím padem zahrne "jen" příběh Společenstva prstenů, Dvou věží a Návratu krále, ačkoliv na trh přijde patrně brzy před prosincovou premiérou filmového Hobita 1.

Jak už je u dalších legových her zvykem, titul vzniká ve studiu Traveller's Tales. "Jsme velcí nadšenci do Pána prstenů a nadšeni možností, že toto klasické fantasy dobrodružství přeneseme do rodinného legového prostředí," řekl šéf vývojářů Tom Stone.

Ve hře navštívíte Mlžné hory, doly v Morii nebo Černou bránu u Mordoru. Budete zápasit se skřety, jejich lepšími verzemi Uruk-hai a také s ohnivým Balrogem.

Mezi hratelnými postavami se objeví Frodo, Aragorn, Gandalf, Legolas, Gimli, Sam, Smíšek a Pipin, plus samozřejmě poslední člen Společenstva Boromir (alespoň v první části hry). LEGO Lord of the Rings bude pochopitelně podporovat kooperativní multiplayer.

Read this next