Skip to main content

Masový protest za info o stavu Half-Life 3

Desítky tisíc lidí si souběžně pustí druhý díl.

V kontrastu s nedávnými protesty v Praze kvůli protipirátské dohodě ACTA, které se na Václavském náměstí zúčastnilo asi jen deset lidí, bude toto obrovitá demonstrace. Vznikla kvůli nespokojenosti fanoušků s tím, jak Valve stále mlčí na téma pokračování Half-Life.

Skupina hráčů na diskusích Steamu se za tímto účelem semkla a po medializaci postupně rozrostla na téměř 30 tisíc lidí, kteří o víkendu zorganizují masový protest adresovaný Valve. Požadují totiž informace, jak to bude se sérií Half-Life dál, jestli se dočkáme třetí epizody pro HL2 nebo rovnou Half-Life 3.

A jak že ten protest bude probíhat? Naprosto pokojně, žádné transparenty před sídlem Valve, žádné nafackování Gabe Newellovi ani pokusy o hackování serverů Valve. Těchto 30 tisíc lidí se pouze domluvilo, že si v určitou dobu, konkrétně tuto sobotu večer, souběžně pustí Half-Life 2 na Steamu, aby se tato hra objevila ve statistikách nejhranějších titulů a všimli si jich Valve.

"Namísto negativní a škodivé kampaně jsme se rozhodli upoutat pozornost Valve tím, že si poklidně zahrajeme minulý díl naší oblíbené série. Cílem je předat Valve zprávu, že jejich nejstarší a nejdéle existující skupina fanoušků by chtěla lepší komunikaci z jejich strany. Věříme, že si nás Valve všimnou a hlas komunity vyslyší," píše se v popisku skupiny na Steamu.

Trailer na macovou verzi Half-Life 2

Read this next