If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Metacritic už hodnotí i vývojáře

Tvůrce Bioshocku zatím nejlepší.

Chcete vydělávat v herním byznysu hodně peněz? Potom musíte být v žebříčku Metacritic v hodnocení vývojářů v první desítce.

Server, který shromažďuje recenze z různých médií a dává tak hrám průměrnou známkou, a jehož váha je například u herních vývojářů a distributorů velká, totiž přidal novinku - hodnocení jednotlivých vývojářů a designérů.

Databáze zatím není ani trošku kompletní, ale několik důležitých jmen v herním byznysu se už v žebříčcích objevilo. Je jimi například Ken Levine (průměrné hodnocení jeho her je 89), Peter Molyneux (průměr 82) nebo Cliff Bleszinski (86). Mnoho vývojářů také serveru Gamasutra potvrdilo, že na profilech některých nejsou ani všechny tituly, které vydali. Ale projekt je přeci jen v začátku. Vývojáři ostatně mohou změny ve svém profilu sami poptávat a nechat upravit a doplnit.

A kteří vývojáři tam například jsou?

Cliff Bleszinski - 8.6

Peter Molyneux - 8.2

Ken Levine - 8.9

Hideo Kojima - 8.3

Richart Garriot - 6.6

John Carmack - 7.8

Tim Schafer - 8.6

Satoru Iwata - 7.9

Shigeru Miyamoto - 8.0

Metacritic je pro herní prostředí důležitý server a dokonce natolik, že některá vývojářská studia mají ve smlouvách s vydavatelem body, ve kterých se píše, že pokud bude hodnocení jejich hry na Metacritic vyšší než 80 ze 100, dostanou velké bonusy a podobně.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments