If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft a Sony reagují na zvěsti o termínu PS4 a Xbox One

Bude to tedy toho 29. listopadu a 13. prosince nebo ne?

Na tuhle informaci teď zoufale čekají úplně všichni. Hráči nevědí, na čem budou hrát nové díly Assassina či Call of Duty a váhají s jejich pořízením, resp. netuší, jestli se na ně v obchodech s konzolemi vůbec dostane, což snižuje objem peněz točících se v herním průmyslu i výdaje na marketing. Výrobci zase nevědí, jestli už mají začít propagovat vyšperkované nextgen verze a kdy přesně je budou moci vydat.

Spekulace o době příchodu PlayStation 4 a Xbox One proto zaplňují stránky médií den co den. Na středeční zvěsti z řetězce ToyRUs dodatečně zareagovali výrobci konzolí.

"Zatím jsme neučinili žádná oznámení kromě toho, že se tak stane o této vánoční sezoně," odpověděla Sony na údajné datum PS4 13. prosince.

Microsoftu šel v komentáři k tomu 29. listopadu Xbox One s vysvětlováním trochu hlouběji: "Zatím jsme řekli pouze to, že Xbox One přijde na vybrané trhy v listopadu 2013 a nic jiného. Je ale běžnou praxí obchodů, že nahazují své odhady, aniž by znali oficiální termín. Raději sledujte news.xbox.com, kde se podělíme o všechny detaily související s Xbox One."

Nicméně mluvčí řetězce ToysRUs je neoblomný, když pro BT Games dodatečně potvrdil, že jejich informace jsou určitě správné. Prý pocházejí přímo od jejich dodavatelů a jsou přesné, odvětil na dotaz, zda náhodou nemůže jít pouze o předběžný nástřel.

Nicméně podle kolegů z MCV tato data nemají být pravdivá. Prý nejsou tak daleko od skutečnosti, ale 29. listopadu Xbox One, ani 13. prosince PS4 vyjít nemají.

Tagged With

Comments