If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft a Sony reagují na zvěsti o termínu PS4 a Xbox One

Bude to tedy toho 29. listopadu a 13. prosince nebo ne?

Na tuhle informaci teď zoufale čekají úplně všichni. Hráči nevědí, na čem budou hrát nové díly Assassina či Call of Duty a váhají s jejich pořízením, resp. netuší, jestli se na ně v obchodech s konzolemi vůbec dostane, což snižuje objem peněz točících se v herním průmyslu i výdaje na marketing. Výrobci zase nevědí, jestli už mají začít propagovat vyšperkované nextgen verze a kdy přesně je budou moci vydat.

Spekulace o době příchodu PlayStation 4 a Xbox One proto zaplňují stránky médií den co den. Na středeční zvěsti z řetězce ToyRUs dodatečně zareagovali výrobci konzolí.

"Zatím jsme neučinili žádná oznámení kromě toho, že se tak stane o této vánoční sezoně," odpověděla Sony na údajné datum PS4 13. prosince.

Microsoftu šel v komentáři k tomu 29. listopadu Xbox One s vysvětlováním trochu hlouběji: "Zatím jsme řekli pouze to, že Xbox One přijde na vybrané trhy v listopadu 2013 a nic jiného. Je ale běžnou praxí obchodů, že nahazují své odhady, aniž by znali oficiální termín. Raději sledujte news.xbox.com, kde se podělíme o všechny detaily související s Xbox One."

Nicméně mluvčí řetězce ToysRUs je neoblomný, když pro BT Games dodatečně potvrdil, že jejich informace jsou určitě správné. Prý pocházejí přímo od jejich dodavatelů a jsou přesné, odvětil na dotaz, zda náhodou nemůže jít pouze o předběžný nástřel.

Nicméně podle kolegů z MCV tato data nemají být pravdivá. Prý nejsou tak daleko od skutečnosti, ale 29. listopadu Xbox One, ani 13. prosince PS4 vyjít nemají.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments