If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft: Čeká nás výjimečný rok pro hráče

Výčet úspěchů a vyhlídky.

Když Sony má sestřih z exkluzivit 2017, ohlédnutí za milníky 2016 či chlubení se prodeji, Microsoft nemůže zůstat pozadu.

Kontroval však jen textovým souhrnem dosažených úspěchů za uplynulý rok, publikovaným před okamžikem na Xbox.com. Z nich vybíráme jen pár nejzajímavějších, protože moc nového toho není a většina se už věděla.

Xbox Live byl nezávislou studií IHS Markit v USA a Británii označen za nejspolehlivější a nejrychlejší herní síť, čímž se asi naráží na výpadky PlayStation Network či DDoS útoky. Během listopadu a prosince vzrostlo používání Xbox Live meziročně o 23 procent.

Během minulého roku vyšlo na 400 nových her pro Xbox One, z čehož např. Forza Horizon 3 byla nejlépe prodávanou a nejlépe hodnocenou závodní hrou, i největším startem v této sérii.

U Gears of War 4 nezbylo Microsoftu než odkázat na nadšení kritiků (Game Informer: 9.25/10, IGN: 9.2/10, Polygon: 9/10), ohlasy na kampaň a 23 milionů odehraných MP/Horde zápasů. Důvodem je, že výsledky patrně nedosáhly na minulé díly od Epicu.

Výrobce Xbox One dále považoval za zásadní upozornit na podporu HDR v řadě her z konce léta, uvedení Xbox One S (bohužel bez srovnávajících čísel s předešlým Slim modelem pro X360) a na program The Xbox Play Anywhere, který hodlá dále tlačit.

2017 bude dle MS výjimečným rokem pro hráče - nejen kvůli Project Scropio (odhalí ho "v příštích měsících"), nýbrž i nějakým vylepšením Xbox Live, a "ohromujícímu portfoliu nových her pro X1/Windows 10 během jara".

Z nich si prý nejvíce slibuje od Halo Wars 2 (21.2., Alza.cz), vedle Resident Evil 7, For Honor, Ghost Recon Wildlands (Alza.cz), Tekken 7, Thimbleweed Park, Mass Effect Andromeda, South Park: The Fractured but Whole a Tacoma. Když nic jiného, aspoň tak zde máme potvrzeno, že uvedené hry nebudou odloženy.

Tagged With

Comments