Skip to main content

Microsoft možná připravuje své OnLive

Konkurence streamování her ve 2012?

Spekuluje se, že Microsoft pracuje na streamovací službě, díky které by bylo možné hrát stejné videohry jak na Xboxu, tak i na osobním počítači nebo mobilním telefonu a tabletu.

Tento univerzální herní portál by měl Microsoft zveřejnit příští rok a měl by být i součástí Xbox Live.

S informací přišlo Electronic Theatre, které tvrdí, že by mělo stačit koupit si takto streamovanou hru na jedné platformě a mohli byste jí pak používat na všech ostatních. Tímto způsobem by se mohly lehce dostat Xbox 360 hry také na PC.

"Od té doby, co Microsoft oznámil cloud na ukládání dat pro Xbox 360 hráče, je velice pravděpodobné, že Microsoft Studio spustí tuto službu už příští rok," píše se v článku.

Ostatně, Microsoft už takovou věc testoval v případě her typu Full House Poker, které byly k dispozici přes Xbox Live Arcade i Windows Phone 7.

Můžeme to dát i do kontextu těch spekulací, že na chystaných Windows 8 by měly jít hrát hry z Xbox 360. Pokud bude streamovací aplikace součástí Windows 8, vlastně by se tyto prognózy do puntíku splnily. Andy Lees z Microsoftu také už dříve veřejně mluvil o společném ekosystému, který by měl propojit PCčka, tablety, telefony a další zařízení.

Read this next