If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft odpočítává do E3 a koupil firmu pro ovládnutí obýváku

Ještě 158 dnů do nového Xboxu? Vypne topení a světla pro určité hry?

Nevíme, jestli to je aktivita posvěcená vedením Microsoftu, nebo jen soukromá iniciativa jednoho z jeho zaměstnanců, který není úplně bezvýznamný, že je většina jeho kroků chápana za oficiální. Nicméně rozjetí něčeho podobného tak brzy je dost nezvyklým krokem.

Larry Hryb, šéf obsahového programu Xbox Live, kterého komunita nenazve jinak než Major Nelson, spustil na polooficiální xboxové stránce odpočítávání. Ukazuje zbývající dny, hodiny a minuty do červnového veletrhu E3 2012, který proběhne za 158 dnů.

Co to přesně má znamenat, nikdo netuší. Všeobecně se předpokládá, že na E3 bude plnohodnotně představena nová konzole Xbox, aby letos dorazila na předvánoční trh. Ačkoli pro Microsoft by asi bylo mnohem výhodnější uvést ji na speciální akci, kde nebude druhý den zastíněna stovkami jiných událostí, včetně spekulované PlayStation 4. Původně se odhalení tzv. Xboxu 720 čekalo už od E3 2012, ale přetrvávající silné prodeje konzole v USA přiměly k posunu o rok.

Microsoft také dnes odkoupil startupovou společnost R2 Studios, která se zabývá domácí zábavou a má být začleněna do divize Xbox Live. Zjistil to Wall Street Journal, který hovoří o snaze usnadnit ovládání různých audiovizuálních zařízení ve vašem obývacím pokoji.

Konkrétně se akvizice točí okolo jakési technologie, která "se týká distribuce a zobrazení digitálních médií na televizi". Je to odpověď na Gaikai převzaté Sony, aby i příští Xbox disponoval vlastní streamovací službou? Souvisí to nějak s novou verzí Kinectu? Nebo se jen Microsoft pokouší o posílení své pozice v domácnostech mimo oblast her?

Zmíněná firma, o kterou údajně usilovaly i Google nebo Apple, totiž disponuje i patenty na automatizaci či ovládání světel, zabezpečovacích systémů nebo třeba termostatů. Avšak čekat, že nový Xbox pro hraní mrazivého Dead Space automaticky ztlumí veškerá světla v domácnosti a vypne topení v kotli, abyste cítili stejnou zimu jako ve hře, je asi příliš velkým sci-fi... :)

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments