Skip to main content

Mírně inovovaný model PlayStation 5 prozkoumán: Je snad údajně horší?

Domněnky o přehřívání kvůli menšímu chladiči.

Jak jsme informovali v červenci, konzole PlayStation 5 vznikla v mírně pozměněné podobě, resp. s trochu odlišnými věcmi než původně loni před Vánoci.

Nyní se tento model PS5 dostal v předstihu do rukou YouTuberovi jménem Austen Evans, který ho podrobně prozkoumal s tím předešlým. Bombastický titulek videa, že tento model má být horší, mu zařídil přes milion zhlédnutí videa za pár dnů.

Závěr srovnání bok po boku je takový, že Sony lehce upravila vnitřní design konzole, když zredukovala chladič, což je důvodem, proč je teď zařízení o 300 gramů lehčí.

Na základě toho i dle měření YouTubera někteří internetoví trollové ihned vydedukovali, že by se tato PS5 prý měla přehřívat a že snad proto má být horší, variantou při koupi...

Ve skutečnosti je však pravdou to, že rozdíl činil jen 3 až 4 stupně Celsia, což by dle odborníků nemělo nijak ovlivnit výkon. Nějaké obavy, že by se kvůli tomu tento model PS5 měl teoreticky zasekávat či dokonce roztéct, rozhodně nejsou na místě.

Jinou věcí je, jestli taková vyšší provozní teplota náhodou nemůže zkrátit životní cyklus konzole, ale to jsou pouze něčí domněnky, které v tuto chvíli nelze nijak ověřit. A nepochybujeme, že inženýři z Japonska dobře vědí, co dělají, jistě by si po výzkumu a testech nedovolili pustit na trh něco, co by poškodilo pověst značky a způsobilo problémy.

Ze zatím jediného dostupného testu dále vzešlo, že inovovaný model PS5 s menším chladičem má být o něco tišší, takže bude při hraní v místnosti rušit ještě méně.

Jak upozorňují zahraniční média, výrobci s celým tímto krokem mělo jít asi hlavně o to, aby se v továrnách v Číně mohlo použít méně mědi, která je nedostatkovým zbožím. V důsledku toho pak bude moci vyprodukovat více konzolí, aby se uspokojila stále přetrávající ohromná poptávka po PS5.

Watch on YouTube

Read this next