Skip to main content

MMO Dust 514 pro PS3 bude zcela zdarma

Doprovodná aplikace bude i pro PS Vita.

Původně mělo být MMOFPS Dust 514, které vychází ze světa Eve Online, stahovatelnou hrou za 10 až 20 dolarů, ale tvůrci se nakonec rozhodli, že bude k dispozici zdarma jako free-to-play. Nejenže ale nebudete muset platit měsíční poplatky, i stažení plné hry bude zcela zdarma.

Vydělávat budou samozřejmě na mikrotransakcích přímo ve hře. Budete mít možnost nakoupit si herní měnu - AUR kredity podobně jako v Eve Online. Ve hře ale bude i druhá měna - ISK kredity, které není možné zakoupit si za skutečné peníze, ale musíte je získat přímo ve hře. Některé předměty bude možné zakoupit výhradně za ISK kredity.

Koupit si pak budete moci různé urychlovače hry jako boostery, díky nimž získáváte za zabití nepřátel dvojnásobný počet skillových bodů nebo nové zbraně, které by ale neměly být silnější než ty původní, aby platící hráči neměli velkou výhodu před těmi, kteří neplatí.

Za mikrotransakce ale nepůjdou kupovat například nové mapy, ty by měly být také k dispozici všem. "Budeme mít celou galaxii planet, takže bude tisíce různých map a budou k dispozici pro všechny," prozradil Eurogameru Brandon Laurino, výkonný producent Dust 514.

Dust 514 bude k dispozici také na PS Vita, ale prozatím nikoli jako klasická hra, nýbrž minimálně zpočátku jako aplikace. "Můžete tam nakupovat věci, upravovat svou postavu a její vybavení a tak podobně," vysvětluje Brandon Laurino. Postupně by ale mělo docházet k aktualizaci aplikace na PS Vita, jak budou vývojáři zjišťovat, co všechno tohle zařízení dokáže.

DUST 514 - E3 2011 trailer

Read this next