If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Namco chce, aby hry byly levnější

600 Kč za novou hru.

Viceprezident Namco Bandai Partners Olivier Comte se nechal slyšet, že celý herní průmysl by měl výrazně zlevnit své hry. Ty by se podle jeho slov měly prodávat až o polovinu levněji a zbytek by si lidé stahovali v podobě placených DLC.

"Myslím, že velké herní společnosti by měly spojit síly a prodiskutovat budoucnost herního průmyslu," řekl serveru MCV na akci pořádané v Barceloně.

"Jsem přesvědčen, že do budoucna musíme změnit cenu videoher - jsou pro zákazníky příliš drahé. Sice když se do ceny 40 liber započítají výdaje na vývoj a marže obchodníkům, je ta cena pro nás férová, ale pro zákazníka je to prostě příliš."

Na podzim půjde na trh hned několik velkých a velmi očekávaných her, ale zákazníci prostě nebudou mít peníze, aby si všechny koupili. Olivier Comte má ale řešení.

"Dobrá cena u her by měla být zhruba 20 liber (cca 600 Kč) - za tuhle cenu ale nemůžeme udělat hru, která vám vydrží deset až patnáct hodin. Za dvacet liber bychom měli zákazníkům nabídnout pětihodinovou hru a poté jim dávat další obsah v podobě placených stahovatelných přídavků."

Comments