Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nejlépe hodnocené hry vyrábí Take Two

Ve statistice Metacritic propadl UbiSoft.

Koncoví hráči se už průměrným hodnocením na GameRankings nebo Metacritic příliš nezabývají, protože zjistili, že nelze míchat jablka s hruškami (odlišné hodnotící škály v různých médiích) nebo protože mívají pochybnosti o serióznosti některých známek, takže spíš důvěřují svým oblíbeným serverům, které se nenechají ovlivnit různými tlaky či výhrůžkami.

Zato pro vydavatele jsou průměrné známky doslova metla a snad se s nimi i probouzejí, jinak by třeba ve smlouvách nepodmiňovali vyplacení prémií některým vývojářům jen tehdy, pokud jejich hra dosáhne určitého průměrného skóre. Všem těm, kdo průměrnými hodnoceními žijí, musel dnes udělat radost specializovaný Metacritic, který sestavil tabulku nejlepších herních vydavatelů podle toho, jak se jejich titulům v roce 2010 dařilo v očích kritiků.

Vítězem se stali Take Two s celkovým průměrným skóre 77%. Není to díky Mafii II, která v tomto směru v USA nenaplnila očekávání, nýbrž díky Red Dead Redemption a Civilization V. Zajímavé je, že ze 40 verzí her Take Two vloni nebyla ani jedna hodnocená vyloženě špatně (nejhorší Major League Baseball 2K10 pro Wii s 52%).

Druhé nejlépe hodnocené hry vydávalo vloni Nintendo, což by se nestalo bez Super Mario Galaxy 2. Třetí skončil Capcom za přispění Super Street Fighter IV a čtvrtý Microsoft, z jehož 20 titulů nejvíce zabodovaly Halo: Reach a z nových značek Alan Wake s 83%.

Velikáni EA a Activision se umístili až na pátém až šestém místě, ale ten prvně jmenovaný také vypustil přes 100 různých verzí her, čili několikanásobně více než ostatní. Průměr EA zkazil špatně hodnocený Harry Potter, verze her pro Wii a také mizerné DS tituly. Totálně propadl UbiSoft s průměrným skóre jen 64% kvůli startovním hrám pro Kinect, THQ s 67% a Konami s 62%. Na kompletní výsledky se podívejte zde.

Read this next