If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nejlepší aprílové vtípky

Od neurálních implantátů až po Duke Nukema.

Apríl se každoročně nevyhýbá ani hernímu průmyslu a tak se i letos můžeme pozastavit nad více či méně podařenými vtípky. Ty nejlepší kousky ze včerejška vybíráme zde.

Nejprve se podíváme na Blizzard. Tihle kluci a holky musí snad mít na vymýšlení aprílových vtípků vlastní tým. Letos zabodovali s Neurálním Rozhraním pro Battle.net - jedná se o jakousi "čepici" s brýlemi, sluchátky a násadkou na nos. Co to přesně dělá? Inu, propojí to váš mozek s vaším avatarem ve World of WarCraft. Najednou tak budete Azeroth dokonale cítit všemi vašimi smysly. Celá tahle paráda stojí pouhých 14 999 dolarů, nastavení trvá pouhých pár hodin a vydrží měsíce. Háček je jen jeden - v žádném případě si nesmíte toto rozhraní sundat z hlavy, za žádných okolností. Společnost Blizzard nenese žádnou odpovědnost za případné poškození mozku nesprávným zacházením. No nekupte to.

Další vypečeností z kuchyně Blizzardu byl X-Treme Gamer Blanket - což je speciální hábit nebo róba, přímo od Decarda Caina. Má zabránit především podchlazení při dlouhém hraní. A když si objednáte dvě róby, dostanete zdarma Diablo III Body Pillows, což jsou speciální spacáky, které udrží vaši páteř rovnou po celou dobu spánku.

Blizzard dále představil GPS Voice Pack, který ten nudný hlas ve vaší GPSce přemění na známý hlas moudrého Decarda Caina. Fanoušci stařičkého blizzardího titulu Blackthrone mají konečně důvod k radosti - je oznámen druhý díl, exkluzivně pro iPhone a Android. Milovníci StarCraftu také dostanou novou hru - Queen's Quest, pro stejné platformy jako Blackthrone 2. Ta bude mít novou revoluční DRM a bude distribuována na 17 disketách.

Posledním kouskem od Blizzardu byl Equipment Potency EquivalencE Number. Tento sofistikovaný systém jednoduše ukazuje nad hlavou každého avatara ve World of Warcraft stupnici jeho hodnoty. Aneb čím více lootu, tím větší ukazatel. Jednoduché a okamžitě pochopitelné pro všechny.

Když zabrousíme do hardwaru, tak musí zaujmout především Razer Venom. Jedná se o speciální "kapačku", kterou když si napíchnete do žil, vydržíte hrát až 150 hodin. První účinky se dostavují již po pěti minutách. Za 39 dolarů dostanete Razer Venom Starter Pack, který obsahuje tři balíčky tohoto magického povzbuzováku. K dispozici je také Razer Venom Nebulizer Starter Pack za 99 dolarů, který je jako stvořený na různé herní párty. Je až pro pět uživatelů najednou a můžete si nastavit až tři módy koncentrace. Pro nerdy ideální.

Ale zpět ke hrám, nyní už jen heslovitě: PopCap oznámil další verzi svého Bejeweled - Celebrity Bejeweled, kdy místo drahokamů figurují obličeje celebrit. BioWare oznámili novou třídu do nadcházejícího MMORPG Star Wars: The Old Republic - Sarlacc Enforcer. Pokud vám to nic neříká, tak Sarlacc je ta "podzemní/pouštní" zubatá příšera, co v Epizodě 6 měla sežrat Luka, Hana a další hrdiny. Zajímavě zní i sexuální hra pro PlayStation 3, která bude samozřejmě využívat pohybový ovladač Move. Objevil se také trailer na Pokemon Kart Wii. A ještě jednou Battle.net, tentokrát se svým vylepšeným matchmaking systémem, který vám najde reálného spoluhráče. Doporučujeme podívat se na video.

A na závěr nemůžeme nezmínit příchod samotného atomového vévody. Ano vážení, demo dlouho očekávaného Duke Nukem Forever je konečně "tady".

Tagged With

Comments