Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nejprodávanější krabicovky února v USA

Primal úspěšnější než Far Cry 4!

Vzhledem k přetrvávajícímu nezapočitávání digitálních verzí má tenhle americký multiplatformní žebříček od auditora NPD čím dál nižší vypovídající hodnotu, přesto poskytuje aspoň jakési srovnání výsledků nových krabicovek z minulého měsíce:

  1. Far Cry: Primal (PS4, Xbox One)
  2. Call of Duty: Black Ops 3 (Xbox One, PS4, 360, PS3, PC)
  3. Grand Theft Auto 5 (PS4, Xbox One, 360, PS3, PC)
  4. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm (PS4, Xbox One)
  5. NBA 2K16 (PS4, Xbox One, 360, PS3)
  6. Lego Marvel Avengers (360, Xbox One, PS4, Wii U, PS3, 3DS, Vita)
  7. Street Fighter 5 (PS4)
  8. Minecraft (360, Xbox One, PS4, PS3)
  9. Fire Emblem Fates: Birthright (3DS)
  10. Fallout 4 (PS4, Xbox One, PC)

A teď se držte, přijde totiž překvapení: Far Cry Primal (Alza.cz) se dle NPD v krabicích prodávalo lépe než před rokem a něco Far Cry 4. Může to souviset s načasováním do ne tak našlapaného období roku nebo je to i něčím jiným, když spousta lidí Primal vyčítá recyklaci?

Bojovka Street Fighter 5 (Alza.cz) oproti tomu neuspěla: šla na odbyt několikanásobně hůře než její předchozí díl, po němž sáhlo v úvodním měsíci téměř milion lidí, zatímco SF5 bude maximálně na hranici pár set tisíc kusů. I samotná PS4 verzi Naruto se dařilo lépe než SF5 na dvou platformách.

GTA 5 na třetí příčce udalo méně než 351 tisíc kusů, což je vzhledem k značnému stáří pořád báječný výsledek. Nejžádanější konzolí v únoru v USA byla opět PlayStation 4, když její odbyt meziročně vzrostl, což platí i pro software.

A komentář Microsoftu k auditu NPD? "Oproti únoru 2015 stouply severoamerické prodeje exkluzivit pro X1 o 49 procent a celkový počet hodin strávených hraním na X1 vyšplhal celosvětově o 93 procent."

Read this next