If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nejvíce vývojářů pracuje na PC

Ale zájem o tvorbu na Wii klesá.

Podle nejnovějšího průzkumu, kterého se zúčastnilo přes 800 vývojářů ze Severní Ameriky, se nejoblíbenější platformou stále jeví PC. Přes 70% oslovených se totiž vyjádřilo v tom smyslu, že v předchozím roce vyvíjelo na PC či Mac aspoň jednu hru. A to z důvodu snadného vývoje a penetrace trhu. Sluší se ovšem dodat, že do tohoto počítání se zahrnují také počiny určené toliko pro webové prohlížeče.

Na konzolích se naproti tomu angažovalo 41% vývojářů, přičemž jejich rozvrstvení je téměř shodné na X360 (69%), co na PS3 (61%). Na té PS3, na níž dle některých indicií Sony stále prodělává. Průzkum ale signalizuje skutečně dramatický úbytek lidí angažujících se na Wii, kde ze 42% došlo aktuálně k poklesu na 30% vývojářů. Zde se hodí připomenout např. dřívější slova Ubisoftu, který se chce soustředit především na konzole od Sony a Microsoftu.

Bez zajímavosti není ani nárůst preferencí ve vztahu k vývoji her na mobilní telefony (25% vývojářů), kde se ovšem 3/4 vývojářů soustředí na Apple platformy iPhone a iPod. Jejich podpora má být dokonce dvakrát větší, než je tomu u handheldů PSP a DS. Celou zprávu si můžete přečíst např. zde.

Comments