Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nintendo potvrdilo nástupce Wii

Předváděčka v červnu, vydání na jaře?

Nintendo dnes oficiálně potvrdilo, že napřesrok vydá nástupce konzole Wii. Podle neověřených zpráv by měl stát mezi 350-400 americkými dolary, což je v přepočtu cca 5600-6500 Kč.

V dnešní finanční zprávě Nintenda se objevila první zmínka o tom, že konzole s kódovým označením Project Cafe vyjde již příští rok. Bližší informace společně s ukázkami z hraní budou prý odhaleny na letošní E3, která proběhne 7-9. června 2011.

Nezávisle na tom přišel server IGN se spekulací o tom, že konzole obsáhne grafický čip AMD R700 a tím překoná současný model Nvidia 7800GTX, který je k nalezení v PlayStationu 3. Samotný procesor Projectu Café se má skládat ze tří jader podobně jako v Xboxu 360, akorát taktovaných na vyšší frekvenci.

Project Café by mělo podporovat výstup v rozlišení 1080p a snad i stereoskopické 3D brýle. Svým tvarem bude odkazovat na někdejší SNES a velikostí se zhruba vyrovná původnímu Xboxu 360, domnívá se IGN. Dřívější zprávy zase naznačovaly velký dotykový displej.

Samotné modely se mají vyrábět v tajwanské továrně Foxconn už od letošního října, ovšem na trhu se konzole objeví až začátkem příštího roku údajně proto, aby měli vývojáři víc času na dodělání prvních her.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
About the Author

Levis

Contributor

Comments