If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nové Far Cry ve 2017 nebo ještě ne?

Změna politiky UbiSoftu, stejně jako u Assassina.

Francouzský vydavatel, který stále čelí nepřátelskému převzetí od Vivendi a snaží se zachovat nezávislost, prozradil své plány s budoucností sérií Assassins Creed a Far Cry. Ty se vždy významně podepíší do výsledků jeho hospodaření a hráči je milují, ale současně jsou častými pokračováními docela unaveni i kvůli recyklaci herních mechanismů.

"Zatím nejsme schopni garantovat, že by nové díly těchto dvou značek opravdu vyšly v příštím roce," řekl pro IGN viceprezident UbiSoftu Tommy François se zdůvodněním: "Myslíme si, že interní alfy těchto her musejí být hotovy rok před plánovaným vydáním, aby bylo dost času na vyladění všeho a dosažení vyšší kvality. Snažíme se o to, jde o mimořádně obtížný úkol. Pokud se to nepovede [do konce tohoto roku], znamená to, že ve 2017 nebudeme mít Far Cry ani Assassina."

Firma si přitom dříve malovala, že z Far Cry udělá pravidelnou každoroční sérii, což asi neklapne. Nicméně letošní díl Primal (Alza.cz) se dle jeho informací prodává lépe než ten předešlý, přestože byl takovou odbočkou.

Prý bychom nevěřili, kolik existuje prototypů a alternativ dalšího směřování těchto sérií, které se ve studiu potichu testují a získává se zpětná vazba od najatých hráčů pod smlouvou o mlčenlivosti. Tvůrce ale moc nepotěšilo, když rok dělali třeba novou makrostrukturu Assassina i jeho otevřeného světa, jenže lidé jim pak řekli, co to jako je za s***, že se jim to ani trochu nelíbí. Dle těchto slov se zdá, že ten spekulovaný revoluční díl v Egyptě (kódové označení Empire) není úplně jistý a situace se mohla změnit...

"Byli jsme přesvědčeni, že musíme změnit zažitou formulku. Proto jsme jeden rok obětovali, aby Assassin i Far Cry mohli inovovat a byli lépe vyladěni," uvedl François. Záleží tedy nyní, jaké ohlasy budou na rozpracované verze, zda dostanou zelenou pro dokončení vývoje. Ostatně ani šéf vydavatele nedávno nedokázal zaručit, že další Assassin vážně bude na Vánoce 2017. Trápit ho to ale nemusí, když mají ve frontě Ghost Recon a další áčkové pecky.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments