If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nové studio od člověka z Blizzardu

Od Facebooku po příští generaci konzolí.

Zkušený herní veterán Chris Millar, který si prošel především Blizzardem, ale také Lionheadem a Epic Games, si zakládá vlastní studio. Nejedná se ovšem o klasické vývojové studio, ale o produkční společnost.

Ta by se měla zaměřovat na vytváření nových značek pro různá média hrami počínaje, přes filmy, hudbu a konče u dnes tolik oblíbených sociálních médií. Princip fungování Atomic Operations Media nebude nepodobný obchodnímu modelu ve filmovém průmyslu - bude fungovat na bázi produkčních týmů, stejně jako v Hollywoodu.

Jak píše sesterský server GamesIndustry, společnost má být primárně poháněna zainteresovanými stranami (investoři, případně akcionáři) a její hlavní zaměření mají být "herní zážitky vysokého kalibru, od mobilních a sociálních her, až po další generaci konzol".

Pod vedením Millara a s důrazem na finanční profitabilitu se Atomic Operations nebudou soustředit zřejmě na žádné experimenty a budou hrát na jistotu. Je možné, že nás čekají nejprve menší hry pro iPhone/Facebook. Ostatně kdokoliv kdy odešel z Blizzardu, nikdy se nijak výrazně neprosadil. Největším ex-Blizzard úspěchem je pravděpodobně Torchlight (od bývalých tvůrců Diabla) a největším průšvihem Hellgate: London, od slovutného Billa Ropera (šéf bývalé pobočky Blizzard North).

Tagged With

Comments