Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový Alan Wake má mít otevřenější svět

Bude větší, než kterákoliv epizoda z jedničky.

Připravovaný Alan Wake: American Nightmare se má podle tvůrců vrátit k relativně otevřenému světu, včetně určité centrální lokace, ze které se budeme vydávat do nových míst a zase se do ní vracet. Otevřenost ala Skyrim ale určitě nečekejte.

Doposud také panovaly odhady o délce hry. Bude delší, nebo kratší, než první Alan Wake? Ve velkém preview v časopise Xbox World byl Alan Wake: American Nightmare popsán jako "výrazně větší, než kterákoliv epizoda z původní hry." Tudíž asi také výrazně menší, než celý první Alan Wake.

Tvůrci také prozradili, že se American Nightmare odehrává dva roky po událostech prvního dílu a že si brali inspiraci z děl režisérů Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze. Konkrétně například z filmu Od Soumraku do Úsvitu.

Bojový systém bude v principu stejný jako v jedničce, ale nepřátelé se prý budou moci lépe adaptovat a budou umět reagovat na Alanovo světlo různými způsoby.

Remedy své nové dílo také popisují jako "adrenalinovou arkádovou akční hru s hektickými souboji a žebříčky." A prý se na Xbox Live Arcade hodí přímo skvěle, jak reportuje CVG.

Teaser na Alan Wake: American Nightmare.

Read this next