If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový herní časopis na stáncích

Jak souvisí s odchody ze Score?

Mikoláš Tuček, bývalý zástupce šéfredaktora Score, dal vědět o novém příchodu herního časopisu Frag na novinové stánky. Má 68 stran, stojí 49 Kč a v nákladu 20 tisíc kusů ho vydává společnost T-Mobile převážně jako podpůrnou aktivitu své online půjčovny her Frag.cz. S tím souvisí kupon na hraní 130 PC her na měsíc zdarma (v hodnotě 99 Kč).

Časopis jako takový nový není, jde již o jeho 10. číslo. Dosud vycházel jen jako PDF ke stáhnutí nebo zdarma k odebrání v prodejnách operátora. Předtím se Frag zaměřoval pouze na mobilní hry, nyní se zhruba z poloviny věnuje také casual PC hrám nebo webovým (Facebook). Celkově slibuje 49 recenzí her, např. těch pro iPhone.

"Jsme jediný časopis o hrách pro celou rodinu. Tedy jak pro obvyklou skupinu hráčů/mládeže ve věku 10–18 let, tak starší hráče, zaměstnané, rodiče i seniory. Obsahem ani vizuálním pojetím nekonkuruje titulům zavedeným na trhu (Score, Level)," píše se v oficiálním představení.

Frag se nesoustředí na aktuální novinky (vzhledem k periodicitě ani nemůže), ale na pohled na hry v prostředí každodenního života. "Do obsahu magazínu jsme zařadili i zhodnocení kuchařských her s Romanem Vaňkem. Dalším zajímavým tématem je třeba Hraní v práci," vyzdvihuje jeho šéfredaktor Mikoláš Tuček. Na obálku, v designu nápadně podobném Score, nechal umístit The Sims 3 spolu s Farmville a Mafií II pro mobily.

Tato aktivita s papírovým Fragem na stáncích nemá přímou souvislost s aktuálními odchody šéfredaktora Jana Modráka a Mikoláše Tučka ze Score. Frag tvoří dávná redakce Score, tak ob tři generace zpět, nikoli dosavadní autoři.

Časopis není dostupný na tolika distribučních místech jako ostatní plátky, ale např. v síti Relay nebo Tesco má být teď k sehnání. "Periodicita papírového Fragu by měla být pravděpodobně 2 měsíce, ale samozřejmě záleží na ohlasech," řekl Eurogameru Mikoláš Tuček s tím, že ve Score už skončil z 95% a že současné číslo šlo hodně mimo něj.

Tagged With

Comments