Skip to main content

Nový PS3 FW hacknut za pár hodin

Piráti nad Sony zase vyhráli.

Včera jsme psali o tom, že Sony vydalo nový update firmwaru na verzi 3.56, který dočasně zablokoval možnost instalovat na konzoli neschválené aplikace. Někteří lidé, kteří měli hacknutý předchozí firmware a přehráli jej oficiálním updatem, se dokonce setkávali s tím, že se jim zablokovala konzole a nešla spustit. Piráti ovšem po pár hodinách od vydání updatu FW vydali svou upravenou verzi. Pirátství zase může fungovat.

Hacker KaKaRoToKs, který stojí i za hackem konzole Wii, pár hodin poté, co Sony vydalo svou verzi firmwaru, zveřejnil nové klíče, díky kterým lze podepsat neschválený software. Nebude tedy trvat dlouho a určitě vznikne další upravený FW, který dovolí i konzolím s pirátským softwarem přístup do PSN.

Sony se zatím může radovat pouze z dílčího vítězství. Vyhrálo totiž dočasný soudní zákaz vůči Geohotovi, který je odpovědný za zveřejnění root key konzole PS3 (čímž se spustila celá ta pirátská eskapáda).

George 'Geohot' Hotz se kvůli soudnímu zákazu nesmí podílet na dalších hackovacích aktivitách, které mají něco společného s produkty Sony a nesmí žádné své poznatky zveřejňovat (trošku pozdě, když jeho root key se rozšířil do celého internetu). Do deseti dnů musí také odevzdat všechny počítače, média a cokoliv dalšího, s čím PS3 hack udělal.

Read this next