Skip to main content

Nový Xbox se šestijádrovým procesorem?

Také naznačení, že odhalen bude už v lednu.

Francouzský web Xboxygen tvrdí, že k odhalení dalšího Xboxu by mělo dojít už v polovině ledna, kdy se bude v Las Vegas konat výstava CES. Informaci jim sdělil "důvěryhodný zdroj blízký Microsoftu".

Podle tohoto zdroje by měla mít nová konzole šestijádrový procesor, 2 GB DDR3 RAM a grafickou kartu vyvinutou v AMD. Ve vývoji by měla být konzole už od roku 2005. Tedy od doby, kdy se začal prodávat Xbox 360.

Těžko říct, jakou váhu tato informace může mít. Na to si musíme počkat do 13. - 15. ledna, kdy se bude konat CES, ale zdroj tvrdí, že oznámen bude pouze hardware a jeho schopnosti, nikoliv software.

Hexajádrové procesory se již prodávají, například AMD Phenom II X6. Xbox 360 má ve svých útrobách Xenon procesor od IBM, který používá tři jádra. Méně uvěřitelné jsou ale pouhé 2 GB operační paměti. Crytek se před nedávnem nechal slyšet, že nová generace konzolí musí mít minimálně čtyřnásobek operační paměti než konzole předtím - zatím to tak vždy bylo. Jelikož má Xbox 360 512 MB operační paměti, docela by to vycházelo. Ale sám Crytek říkal, že nová generace konzolí musí mít minimálně 4 GB.

Už od poloviny tohoto roku se o novém Xboxu mluví a vše naznačuje, že by měl být odhalen během E3 2012. Dokonce některé zdroje uvádějí, že s novou konzolí se už seznamují také vývojáři.

Read this next