Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Obchody si neví rady, co s Residentem

Capcom zbořil zajeté procesy, teď je hodný.

Včera propíraná kauza s nemožností zbavit se uložené pozice v Resident Evil: Mercenaries pro 3DS vyvolala četné ohlasy. Capcom může být spokojen, že se o jeho hře před pátečním vydáním všude mluví, protože i negativní reklama je reklama.

A přestože pro GiantBomb tvrdí, že ukládání postupu ve hře natrvalo (bez možnosti zresetovat ho na cartridge) při vývoji vůbec nezamýšlel jako nástroj sloužící k protibazarové ochraně, může si teď mnout ruce.

Přední britský řetězec HMV se totiž v reakci na tyto zprávy rozhodl vyřadit Resident Evil: Mercenaries z nabídky bazarových her (program RePlay). Tedy krok, o němž většina výrobců her sní, aby tím donutili zákazníky kupovat dražší ještě nerozbalené verze. Důvodem je prý snaha zabránit potenciálnímu zklamání lidí z hraní již použitého kusu hry. Jinými slovy, obchod se asi s nikým o tomto nechce dohadovat.

Největší americký řetězec GameStop kvůli kontroverznímu systému uložených pozic nejprve zastavil výkup použitých Resident Evilů pro 3DS, než si to později po jednáních s Capcomem rozmyslel a obnovil tuto možnost, jako u kterékoli jiné hry.

Capcom jinak docela překvapil svou zdrženlivou až omluvnou reakcí na tuto kauzu. Zdá se, že se možná bojí, aby snad hlavní obchody jeho produkt úplně neodstranily ze své nabídky, což by pro něj mohlo být kritické. O nápadu přestat tuto hru prodávat údajně podle Vooks.net uvažoval australský obchod EBGames, který razí politiku, že zákazníci mu mohou jakoukoli zakoupenou hru vrátit do 7 dnů zpět. Jenže to by u aktuálního Resident Evil z principu nešlo, protože každá taková hra by už nešla považovat za novou.

Japonská reklama na Resident Evil pro 3DS

"Samotná povaha naší hry poskytuje vysokou úroveň znovuhratelnosti, aby si hráč v misích vylepšil skóre. Způsob ukládání pozice natrvalo však ze hry neodstraní žádný obsah," vysvětluje Capcom ve svém komentáři pro EG. V něm také zdůraznil, že záležitost s uloženou pozicí nijak nesnižuje hodnotu bazarových kusů Mercenaries pro 3DS pro koncové zákazníky, jako by je k využití této možnosti téměř nabádal. Nezdá se vám to jako zvláštní prohlášení na to, jak horečně jindy všichni proti bazarovkám vystupují jakožto největšímu zlu herního průmyslu (prý horšímu než pirátství)?

Read this next