If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Obchody zbrojí na přeplněný květen

Sejde se totiž moc her.

Loňské jaro patřilo Zaklínači 3 a PC verzi Grand Theft Auto 5, což všem subjektům v herní branži zařídilo rekordní tržby. To letošní asi bude trochu pokulhávat, ale zase to nahradí kvantitou.

Po nezvykle vyklizeném březnu a až na Dark Souls 3 i dubnu nastane velký přetlak v květnu, kam sklouzlo mnoho velkých her, které původní dřívější termíny nestíhají. Květen totiž představuje jakousi nejzazší hranici, kdy má smysl velké áčkové hry vydávat, protože v červnu by během výstavy E3 zapadly. A hlavně většina publika bude trávit čas raději venku než před obrazovkou, tudíž dalším oknem by pak byl až konec srpna či září, kdy už se ale bude soupeřit s řadou nových titulů z E3.

  • Battleborn (PS4, Xbox One, PC) - 3. května
  • Uncharted 4: A Thief's End (PS4) - 10. května
  • Doom (PS4, Xbox One, PC) - 13. května
  • Homefront: The Revolution (PS4, Xbox One, PC) - 20. května
  • Overwatch (PS4, Xbox One, PC) - 24. května
  • Total War: Warhammer (PC) - 24. května
  • Mirror's Edge Catalyst (PS4, Xbox One, PC) - 26. května

Zkušení obchodníci vědí, že úplně všechny tyto květnové hry nemohou uspět a že některé na to nevyhnutelně doplatí. Proto úzce spolupracují s jejich vydavateli, aby přichystali řádnou předobjednávkou kampaň, jakou si každá hra zaslouží, o čemž promluvili pro MCV:

"Plány s DOOMem se nám zdárně rýsují a navzdory opakovanému odkladu by i Uncharted 4 mělo mít brilantní výsledky. Také bude důležité lidem vysvětlit, jak se liší Battleborn od Overwatch," prohlásila Alison Fraser za ShopTo. Její kolegové odjinud varují, že nejvíce přeplněný květen v historii způsobí, že jednotlivé hry budou v takové konkurenci hůře bojovat o pozornost.

Vydavatelům by prý neškodilo, aby své snahy trochu zkoordinovali a rozpostřeli hry do separátních týdnů, aby si souběhem vzájemně neubližovaly. Tento příjemný problém ostatně trápí i média nabízejcí inzertní prostory, jelikož v květnu musí řešit přetlak, zatímco jiné týdny je mrtvo. A to do tohoto měsíceještě možná přibude druhý velký datadisk pro Zaklínač 3...

Tagged With

Comments