If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Studie odhaluje nízký věk MMO hráčů

A hráči vynaložený čas na hraní.

Nejnovější průzkum provedený GamesIndustry.com se soustředil na stále narůstající popularitu MMO her. Osloveno bylo přitom přes 13,000 lidí starších osmi roků. A výsledky?

MMO žánr má být v současnosti zodpovědný za 15% z času, který hráči v USA a Evropě stráví u hraní. Přičemž asi nepřekvapí, že 2/3 z nich jsou mužského pohlaví. Zatímco skutečnost, že v USA se u MMO nejvíce angažují děti ve věkovém rozpětí 8-12 let už může být trochu překvapující!

A jsme-li zrovna v USA. V tomhle regionu se hraní MMO každý týden věnuje v průměru 5.5 hodiny, zatímco u videoher konzoloví hráči stráví průměrně 4.9 hodiny a na casual herních portálech 4.8 hodiny. USA je každopádně mnohem dál, než Evropa, kde okolo 10% online populace hraje MMO, zatímco v zámoří je to 21%.

Ve Starém světě je MMO žánr nejvíce oblíbený v Belgii, Francii, Nizozemí a Německu. Přičemž Francie a Německo má mít věkový průměr MMO hráčů 13-19 let, ve zbyvších dvou regionech, stejně jako ve Velké Británii, jsou již MMO hráči starší.

Na závěr snad jen poznámku, že 35-40% evropských hráčů se nebrání platbě za možnost hraní toho kterého MMO, přičemž zmíněné číslo má být ještě vyšší v USA. A že většina se ke hraní dostala spíše díky svým známým, než skrze obvyklé info z herních stránek, časopisů či TV. A naposled, že dochází ke stále většímu "sbližování" herní komunity. Např. v USA téměř třetina konzolových hráčů současně hraje i MMO a čtvrtina hry na mobilních telefonech.

Tagged With

Comments