Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Obnovení PSN je na dobré cestě

Hackeři ale plánují další útok.

Sony se na svém oficiálním PlayStation blogu podělila o aktuální stav PlayStation Network. Včera prý začala finální stádia interního testování nového systému. A pokud vše půjde dobře, ochromená PlayStation Network by se měla podle plánu spustit ještě tento týden.

Za celou situaci se omluvil i nejvýše postavený člověk ze Sony, předseda představenstva, prezident a šéf Sony, Sir Howard Stringer. Ten napsal uživatelům PlayStation Network otevřený dopis, ve kterém ujišťuje, že ochrana soukromí je nejvyšší prioritou Sony, že speciální bezpečnostní týmy pracují ve dne v noci a že PSN bude obnovena za několik dnů. Celý jeho dopis si můžete přečíst na PlayStation blogu.

Sony ovšem nemá všechny útoky za sebou. Hackeři se prý nechali slyšet, že na tento víkend plánují další velký útok. Ten má zacílit na web Sony a má být trestem za to, jak Sony celou situaci nezvládá.

Což o to, dočasně nefunkční web je v kotextu ostatních věcí to nejmenší. Horší je to, že o víkendu chtějí hackeři zveřejnit „některá, nebo všechna" data, která se jim podařilo zkopírovat ze serverů Sony. Do těchto dat by podle hackerů mohly patřit i informace o jménech zákazníků, jejich adresách a v neposlední řadě také čísla kreditních karet, jak reportuje CNET.

Read this next