Skip to main content

Oddworld: Abe's Oddysee HD potvrzeno

Strangers Wrath pro Xbox stále brzdí MS.

Březnové číslo časopisu EGM přineslo potvrzení spekulací o tom, že se chystá HD remake legendárního Oddworld: Abe's Oddysee. Časopisu to řekl přímo sám autor hry, Lorne Lanning.

"Abe HD jde do produkce. V zásadě jde o Abe's Oddysee předělanou v 3D fyzikálním enginu, ale pořád jako 2D plošinovku. Vývojáři z Just Add Water k tomu přistupují chytře - nechtějí do hry nic nuceně vkládat, jen by z ní chtěli udělat co nejlepší zážitek pro dnešní technologie," řekl Lanning.

Ještě před Abe's Oddysee se fanoušci dočkají již oficiálně oznámeného Stranger's Wrath pro PlayStation Network. "V případě Strangera jde o stejnou hru, kdy se všechny mapy, postavy a prostředí proženou 3D rendererem PlayStationu 3. Nikdy jsme to nezkusili ani na PS2 a renderovací schopnosti PS3 jsou úctyhodné samy o sobě," říká Lanning.

Otázkou ale zůstává, zda se Stranger's Wrath dočkají také fanoušci Xboxu 360. "Máme Strangera připraveného k vydání na Xbox Live Arcade, ale odpověď je vždycky ne. Pořád s nimi mluvíme a doufáme, že se to nějak podaří vyjasnit." Problém je asi stále totéž - samotná hra zabírá 2,1GB a služba Xbox Live nedovoluje žádné downloady nad 2GB.

Microsoft odmítá ustoupit hlavně proto, že jakmile by limity povolil pro jedny vývojáře, musel by logicky uvolnit svoji politiku také vůči ostatním, což by ho v dlouhodobém horizontu mohlo stát opravdu hodně gigabajtů dat.

Read this next