Skip to main content

Odhalení Everwild, velké hry od autorů Sea of Thieves

Celshadovaný otevřený svět se zvířátky.

Tohle je snad jediné "normální" oznámení z akce X019. Po té adventuře o transsexuálovi, zmenšených dětech v survival co-opu a bezduché rubačce od tvůrců Hellblade, aneb leckdo nad směřováním Xbox Game Studios kroutí hlavou.

Na rozdíl od her od jiných studií, které zjevně slouží hlavně jako výplň a rychlovka při souběžném chystání něčeho většího pro příští konzoli, je Everwild TÍM příštím velkým projektem od Rare.

Se Sea of Thieves sdílí podobný celshadovaný styl grafiky krásného otevřeného světa, který by jinak neměl daleko k Horizon: Zero Dawn a žijí v něm bizarní fantasy kreatury. S nimi asi váš kmen primitivních lidí naváže nějak kontakt.

Watch on YouTube

Určitě čerpá nějakou inspiraci také ze Zeldy, doufejme, že po stránce hratelnosti (zatím jen spekulace).

V tuto chvíli zatím neznáme podrobnosti ani datum vydání (evidentně půjde o titul hlavně pro Xbox Scarlett), ale nevypadá to, že by šlo jen o lov či honění monster, cíl hráče bude patrně mnohem hlubší.

Vývojáři sdělili, že vše je teprve v rané fázi vývoje (konec podpory Sea of Thieves to neznamená, jedná se o úplně jiný tým) a že se zatím chtěli podělit o unikátní potenciál toho, co tvoří:

"Snažíme se vytvořit zážitek, který dovolí nové způsoby hraní v přirozeném a magickém světě. Děláme něco vskutku originálního a velmi výjimečného, co nebude pouze další novou značkou. Poskytne vám pamětihodné, vtahující a smysluplné zážitky pro hráče kdekoli."

Read this next