If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odtajněna cena Quake Champions

+ Early Access, chlapík z DOOM.

Že bude oldschoolová arénová střílečka od id Software hybridem mezi Free-2-Play a placenou verzí, kde si sami vyberete, co vám více vyhovuje, se už vědělo. Před okamžikem byla odtajněna cena společně s dalšími informacemi.

Quake Champions (Alza.cz) najdete v Early Access startujícím 22. srpna jak na obchodě Bethesdy, tak na Steamu.

Komu se nechce platit, bude moci začít hrát až někdy časem (se zdarma dostupným Rangerem a dočasně si "půjčit" ostatní postavy), nebo sáhnout po Champions Packu s odmeknutím všech natrvalo za 20 liber (později 30 liber, tedy 850 Kč).

Současně s překlopením hry z uzavřené bety (její účastníci mohou hrát dál) do Early Access přibude spousta nového obsahu: mapy Church of Azathoth a Tempest Shrine, vlastnosti (runové výzvy, lore systém, pomoc začátečníkům, další možnosti přizpůsobení, in-game hlasový chat) i nový šampión v podobě mariňáka (někdy též nazýván DOOM Slayer) z příbuzné hry DOOM od toho samého studia (viz okolní obrázky).

Tvůrci slibují, že do konce roku 2018 do hry přidají nejméně šest dalších šampionů, takže jich bude celkem sedmnáct (nyní v Early Access jsou: Ranger, Visor, Scalebearer, Nyx, Anarki, Clutch, Sorlag, Galena, Slash, BJ Blazkowicz z Wolfa a ten mariňák z DOOM).

"Uvědomujeme si, že v rychlé a na dovednostech založené hře jako Quake Champions není nic důležitějšího než kontinuální testování a vylaďování na základě ohlasů, aby byla hra vybalancovaná, optimalizovaná a zábavná pro všechny typy hráčů," uvedl šéf studia Tim Willits. Verze pro Early Access má být dle jeho slov robustní, byť stále nehotová (oficiální start za pár měsíců).

Comments