Skip to main content

Ohlášeny první neoficiální ovladače pro PS5

Reflex, Reflex Pro a Reflex FPS.

Výrobce Scuf zhruba rok po uvedení PlayStation 5 představil své první neoficiální ovladače pro tuto konzoli od Sony, určené pro profesionální hráče stříleček typu Fortnite, Call of Duty apod., aby v nich mohli zůstat kompetitivní. Má se za to, že tato oblast trhu má velký potenciál, ale Sony se mu příliš nevěnuje.

Jedná se o modely Reflex, Reflex Pro a Reflex FPS, speciálně od základů navržené pro využití s PS5.

Na letmý pohled sice vypadají podobně jako DualSense, ale přidávají některé dodatečné vychytávky, jako třeba odstranitelná zadní tlačítka (ve stylu Xbox Elite Series 2), která jsou přeprogramovatelná. Nebo se mají šikovněji a pohodlněji držet v ruce.

Reflex a Reflex Pro pořád mají adaptivní triggery jako ovladač od Sony, ale verze Reflex FPS je nahrazuje instantními triggery, které prý připomínají ovládání kliknutím myši. Cílem je, aby vše rychleji reagovalo, což je potřeba zejména ve first-person střílečkách, kde vám mají tyto ovladače zařídit vítězství a hladší pohyb po bojišti.

K dispozici budou verze v různých barvách (bílá, šedivá, černá, oranžová, modrá a červená).

Cenovka je nasazena dle modelu od 199 dolarů po 259 dolarů. Více na homepage, kde se dozvíte i o možnosti dobíjení přes USB-C, tlačítku pro ztlumení atd.

Watch on YouTube

Read this next