If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Otevřena největší herna virtuální reality ve Střední Evropě

Hned čtyři kóje s HTC Vive.

Detailně prozkoumat nitro lidského mozku, bojovat se zombíky, nebo se kochat nádhernou krajinou při procházce po horách. To vše je nově možné v Hradci Králové. Právě tady totiž vznikla unikátní herna virtuální reality Holodeck.cz, která prý nemá svou velikostí ve střední Evropě obdoby. Na návštěvníky čekají na rozloze 200m2 čtyři prostorné herní kóje se systémem HTC VIVE (Alza.cz) a více než 20 vybraných atraktivních herních titulů.

Virtuální realita je nazývána budoucností zábavy, ale zdaleka ne každý si ji může v této době pořídit domů kvůli vysokým pořizovacím nákladům v řádu desítek tisíc za headset a další peníze za nabušené PC. Každopádně s VR můžete být kdekoli, můžete být kýmkoli. Stačí si nasadit brýle a rázem se přenesete do prostředí, které si sami zvolíte. Ať se jedná o virtuální procházky, střílečky, logické či závodní hry, nebo malování. Pomocí speciálních ovladačů můžete házet klacek robotickému psovi, nebo střílet z luku do terče.

Oči hráče jsou ošáleny a mozek během několika okamžiků nabývá pocit, že to, co vidí, je skutečné a opravdu se ve scéně nachází. Díky posunu v oblasti moderních technologií je zážitek mimořádně realistický a uvěřitelný. „Setkáváme se tu s tím, že třeba v boji se zombíky je prožitek tak silný, že někteří návštěvníci křičí, bojí se a odhazují brýle", říká Jan Husák, herní nadšenec, vývojář a jeden ze zakladatelů Holodecku. „Nejdřív jsem si virtuální realitu pořídil domů, ale kamarádů, kteří si chtěli zahrát, chodilo čím dál víc. Proto jsem si řekl, že nabídnu lidem to, co je táhne", dodává Husák.

CO OD HERNY OČEKÁVAT?

Nečekejte žádné pařanské doupě. Prostory jsou světlé, moderní a čisté. Nechybí ani občerstvení v baru. Herna je navržená tak, abyste se v ní cítili dobře. Každá z herních kójí měří téměř 4x4 metry, aby byl zaručen prostor bezpečný pohyb během hraní.

PRO KOHO JE HERNA URČENA?

Vítáni jsou jak vy, tak celá vaše rodina. Vzít můžete klidně i vaši babičku, která se může pohodlně usadit do pohovky v herní kóji a sledovat na velké obrazovce vaše výkony ve virtuálním světě. A když bude mít chuť se zapojit, může! Lze si zahrát i ve více lidech najednou. Vstup je povolen od 15 let, mladší pouze v doprovodu rodičů.

KOLIK TO STOJÍ?

Virtuální realita vyžaduje kvalitní technické vybavení, cena jedné hodiny pobytu v HOLODECKu je proto nastavena na 500 Kč. Kapacita jedné herní kóje je až 5 osob, o náklady se tedy můžete podělit s kamarády. Častým hráčům jsou nabízeny cenově výhodné permanentky - při pořízení 10 hodin pak jedna přijde na 300 Kč (více info zde).

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments